Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Eternit vlnitý a eternitové desky

Eternit vlnitý a eternitové deskyEternit používaný jako střešní krytina se vyráběl a montoval na střechy v několika variantách. Eternit vlnitý a nebo eternit hladký v deskách, taškách nebo jako eternitové šablony.

Eternitová střešní krytina

Eternit jako střešní krytina se v minulosti používal poměrně často a nikdo neřešil to, že jde o stavební materiál s obsahem nebezpečného azbestu. Jednalo se o finančně dostupnou střešní krytinu, která se vyráběla a běžně prodávala. Eternit se přestal vyrábět a prodávat v 90 letech minulého století.
Ještě v současné době je na vesnicích i ve městech na mnoha budovách poměrně hodně eternitová střešní krytina. Jen pomalu se postupně mění eternitové střechy za střechy s jinou krytinou bez obsahu nebezpečného azbestu.
Mnoho majitelů budov s eternitovou střechou vůbec netuší, že při likvidaci eternitu je nutné dodržovat přísné předpisy pro nakládání a uskladnění nebezpečných materiálů a že práci s azbestem nemůže provádět kdokoliv, ale pouze proškolené firmy, které mají certifikace pro nakládání s nebezpečnými látkami a odpady. Eternit také nelze uskladnit a sanovat na libovolné skládce, ale pouze na skládkách určených k ekologické likvidaci a sanaci azbestu a látek s obsahem azbestu.

Naše firma se specializuje na sanaci a likvidaci azbestu a tím pádem i eternitu ve všech formách a typech. Pokud potřebujete odstranit eternit z vaší střechy, zavolejte nám na telefonní číslo  +420 775 705 447 a my vám poskytneme veškeré informace týkající se likvidace eternitové střešní krytiny a samozřejmě také zajistíme demontáž a likvidaci eternitu z vaší střechy.

Eternit - typy eternitové střešní krytiny

Nejčastějšími typy eternitu je eternit vlnitý (nebo také eternitové vlnité střešní desky) a  malé eternitové střešní tašky (nebo také tak zvané eternitové šablony). Rozdíl v těchto dvou typech eternitu je zásadní jak ve velikosti jednotlivých kusů, desek eternitu a a ve vzhledu eternitové střechy po položení vybraného typu eternitové střešní krytiny.

Eternit vlnitý nebo také vlnité eternitové střešní desky

Vlnitý eternit se vyráběl ve velkých deskách a tyto azbestové desky se do střešní konstrukce upevňovaly většinou pomocí šroubů. Vlnité azbestové desky se většinou používaly jako krytina na průmyslových objektech, výrobních a montážních halách, stodolách, skladech a zemědělských objektech. Díky velké ploše jednotlivých azbestových desek se dala touto střešní krytinou pokrýt v krátké době velká plocha střechy. Zajímavá také byla cena tohoto typu eternitu.

Eternitové střešní tašky nebo  také eternitové šablony

Eternitové tašky nebo také eternitové šablony mají tvar kosočtverce a jsou přibližně stejně velké jako klasická střešní taška pálená.

Naše služby

Demontujeme a likvidujeme eternit. Zbavíme vás eternitu vlnitého i eternitových desek. Zajistíme likvidaci eternitu podle předpisů. Zavolejte nám.