Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zájem o likvidace eternitových střech a azbestových stoupaček stále roste

Zájem o likvidace eternitových střech a azbestových stoupaček stále rosteDatum konání:
3.6.2022

I když máme za sebou pouze prvních pět měsíců letošního roku je jasné, že počty střech ze kterých odstraníme v letošním roce azbestovou střešní krytinu eternit a počty bytů kde vyměníme původní azbestocementové stoupačky bude vyšší než v loňském roce.
V roce 2021 jsme odstranili eternitovou střešní krytinu z více jak 160 střech a azbestocementové rozvody a stoupačky jsme demontovali a vyměnili ve více jak 750 bytech.

Demontáž a likvidace azbestové střešní krytiny „Eternitu „

Eternitová střešní krytina byla v minulosti na velké spoustě střech zemědělských staveb, průmyslových hal, ale i rodinných domů. V současnosti je jich již velká část odstraněna, ale stále je ještě mnoho střech na kterých je nebezpečný „Eternit“. A bohužel se jedná právě většinou o ty větší střechy s plochami v stovkách a tisících metrů čtverečních. Samozřejmě jsou  mezi nimi i malé střechy rodinných domů, chat a stodol.
Právě pro vlastníky všech těchto staveb, bez ohledu na plochu střechy, provádíme téměř denně v naší firmě demontáže, likvidaci a ekologické uskladnění eternitové střešní krytiny.
Důvody likvidace „Eternitu“ ze střech jsou hlavně dva. Jednak to, že krytina  již po letech používání neplní svoji funkci a druhý důvod je ekologie a ochrana zdraví odstraněním zdroje azbestu v ovzduší.

Eternit demontujeme a likvidujeme po celé ČR

Odstranění a sanace eternitové střešní krytinySídlo naší firmy je v Brně a pobočku máme také v Praze a díky tomu jsme schopni provádět odstranění a sanaci azbestové eternitové střechy po celé ČR. Nejsou pro nás malé ani velké eternitové střechy. Přijedeme a odstraníme eternit z malé zahradní chatky s plochou eternitu 20 m2, ale současně jsme schopni demontovat, sanovat a odstranit eternitovou střechu z haly se střechou 2.000 m2.

Zavolejte nám na +420 775 705 447 nebo napište na ekolsan@ekolsan.cz a mi vám navrhneme nejlepší řešení odstranění eternitové střechy, vyřídíme za vás veškerou administrativu a papírování s ohledem, že se jedná o nebezpečné a jedovaté materiály.

Azbestové rozvody a stoupačky v bytech, bytových domech

Azbestové stoupačky a rozvody stejně jako ostatní materiály se v dřívější době používaly ve velkém ve stavebnictví hlavně z ekonomických důvodů, nízké ceny, a také díky mechanickým vlastnostem těchto materiálů.
V současnosti se vzhledem k životnosti vyměňují azbestové nebo přesněji azbestocementové rozvody a stoupačky za zdravotně nezávadné a trvanlivější plastové. Výměna azbestocementových rozvodů a stoupaček v domech a bytech patří k nejčastěji prováděným pracím. V minulém roce jsme vymenili azbestové rozvody a stoupačky ve více jak 750 bytech ve městech, obcích a sídlech po celé republice. Jenom jako ukázku například v Brně 320 bytů, Břeclavi 62 bytů, Teplicích 80 bytů, Plzni 24 bytů, Praze 50 bytů, Prostějově  80 bytů, v Třebíči 92 bytů atd.
Azbestocementové stoupačky a rozvody demontujeme , sanujeme a odstraňujeme jak v malých bytovkách se 4-6 byty tak v mnoha podlažních domech se stovkami bytů.
S touto prací máme mnoho zkušeností a provedem ji kvalitně včetně vyřízení všech povolení a náležitostí spojených s nakládáním s nebezpečnými a jedovatými materiály a odpady.
Zavolejte nám na +420 775 705 447 nebo napište na ekolsan@ekolsan.cz a my za vás vyřešíme problém s azbestovými stoupačkami a rozvody

Ekolsan- specialista na demontáž, sanaci, likvidaci a uskladnění nebezpečných azbestových materiálů.