Drobečková navigace

Úvod > Likvidace azbestu > Boletické panely

Boletické panely

Boletické panely jsou nazývány podle výrobce z Boletic u Děčína. Jedná se o lehký typizovaný závěsný konstrukční fasádní systém, který byl v dřívější době u nás používám díky své dostupnosti a nižší finanční náročnosti.

Systém boletických panelů se skládá z jednotlivých sendvičových panelů a ocelových nebo hliníkových úchytů, zabudovaných do nosné části budovy.
Boletické panely jsou použity převážně na stavbách objektů občanské vybavenosti po celém území republiky. Tyto panely jsou také bohužel instalovány ve velkém množství budov základních škol a školek po celé ČR.

Boletické panely a azbest

Základním problémem boletických panelů je to, že již nevyhovují tepelně izolačním potřebám současnosti, ve většině případů jsou již v dezolátním stavu. V sendvičových panelech je použit materiál s obsahem azbestu, který se při stárnutí a erozi těchto panelů uvolňuje do okolního prostředí a ovzduší.

Likvidace boletických panelů

Likvidaci boletických panelů s obsahem azbestu a revitalizaci plášťů budov provádíme po celém území republiky, v Čechách i na Moravě. Při likvidaci boletických panelů provedeme neprodyšné uzavření celé budovy s filtrací a čištěním ovzduší. Části boletických panelů s obsahem azbestu se po demontáži ukládají do neprodyšných obalů, ve kterých se s nimi dále manipuluje.

Požadavky na likvidaci boletických panelů

Zajišťujeme demontáž, odstranění, likvidaci nebo bezpečné uskladnění azbestových částí boletických panelů jako službu na klíč.

Dotazy, požadavky nebo zadání pro cenové nabídky likvidace a sanace boletických panelů směřujte na telefonní číslo +420 775 705 447, e-mail matejka@ekolsan.cz, nebo zašlete pomocí poptávkového formuláře níže.

Poptávkový formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů