Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Další odstraněný Eternit - střešní krytina s azbestem

Další odstraněný Eternit - střešní krytina s azbestem



Datum konání:
14.9.2023

Odstranění, demontáž a likvidace azbestu ve formě střešní krytiny Eternit je naší nejčastější prací. Eternit je zřejmě nejčastějším materiálem s obsahem azbestu na jehož odstranění  nás majitelé staveb objednávají a proto i nejčastější prací, kterou provádíme. Odstranění  a demontáž Eternitu je naší denní prací. Mnohdy během jednoho dne odstraníme Eternit / azbest / z několika menších střech jakými jsou střechy zahradních domků, kůlen a menší střechy rodinných domů ne firemních hal. Eternit odstraňujeme ze střech ze dvou důvodů. Prvním důvodem výměny Eternitu je to, že končí jeho životnost, rozpadá se a už neplní svoji ochrannou a izolační funkci a na střechu je nutné dát novou střešní krytinu.
Druhým důvodem je obava a strach o bezpečnost a zdraví majitele objektu a jeho blízkých. Majitele mají strach z toho že onemocní  díky poletavým částem azbestu, které se uvolňují z eternitové střechy.

Zde uvádíme jen několik z nedávné době provedeních odstranění a likvidace azbestu, eternitové střechy.

Odstranění volně loženého Eternitu v Uničově

Likvidace Eternitu, střešní krytiny s azbestem, FN BrnoTato likvidace azbestu v eternitové střešní krytině byla atypická díky tomu, že se jednalo o Eternit volně ložený na hromadě.Díky tomu, že byla část eternitových desek poškozená bylo nebezpečí uvolňování azbestových vláken velké a hrozila kontaminace velkého okolí skládky eternitu.
Eternit na skládce jsme chemicky neutralizovali a tak zabránili uvolňování azbestových vláken z materiálu při manipulaci. Postupně jsme veškeré eternitové střešní desky uložili do neprodyšných vaků určených pro likvidaci azbestu a následně zajistili jejich ekologickou likvidaci a uskladnění. V tomto případě šlo o odstranění a likvidaci více jak 117 t nebezpečného odpadu s obsahem azbestu.

Demontáž a odstranění Eternitu z budovy kina ve Štěpánově

V tomto případě jsme provedli odstranění eternitové střešní krytiny přímo ze střechy kina ve Štěpánově. Opět po zafixování azbestu v eternitové krytině jsme provedli její odstranění ze střechy, hermetické skladování do speciálních pytlů a následné ekologické uložení  více jak 7,5 t nebezpečného stavebního odpadu podle platných norem. 

Odstranění a likvidace eternitové střechy ve Fakultní nemocnici Brno

Ve velkém byl Eternit používaný jako střešní krytina právě u budov veřejné vybavenosti jakými jsou školy, školky, obchodní centra, ale i ve velké míře i nemocnice. A právě z těchto objektů odstraňujeme azbestocementovou střešní krytinu- Eternit velmi často. V tomto případě šlo o odstranění eternitové střechy  z budovy skladu nábytku ve fakultní nemocnici v Brně o ploše 1.500 m2. Podle norem a zákonných pravidel jsme eternitovou střešní krytinu zafixovali přípravkem Foster proti uvolňování azbestových vláken k krytiny při manipulaci a následně jsme azbestocementovou krytinu postupně odstranili z celé plochy střechy, uložili do neprodyšných vaků a zajistili jejich bezpečný transport ze střechy a následně k ekologické likvidaci a uskladnění. Z této eternitové střechy bylo odstraněno více jak 44 tun nebezpečného stavebního odpadu, převážně Eternitu, s obsahem azbestu.

Ve všech těchto případech obsahoval Eternit /azbestocementové střešní desky / azbest typu chrysolit CAS č. 12001-29-5 a šlo o nebezpečné stavební materiály s obsahem azbestu, katalogové číslo 17 06 05

 

Naše firma Ekolsan se specializuje na likvidaci azbestu, demontáž, odstranění a likvidaci Eternitu a dalších stavebních materiálů s obsahem azbestu. Pokud potřebujete tyto nebezpečné materiály odstranit  kontaktujte nás telefonicky na čísle +420 601 666 674 nebo emailem na adrese ekolsan@ekolsan.cz a my váš problém s likvidací azbestu vyřešíme.

Likvidace Eternitu, střešní krytiny s azbestem, FN Brno
Likvidace Eternitu, střešní krytiny s azbestem, FN Brno
Likvidace Eternitu, střešní krytiny s azbestem, FN Brno