Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Realizované likvidace azbestu a materiálů s obsahem azbestu

Realizované likvidace azbestu a materiálů s obsahem azbestuDatum konání:
11.9.2023

I když jednou z nejčastějších prací spojených s likvidací azbestu je likvidace Eternitu – azbestocementové střešní krytiny, provádíme pravidelně i demontáž a likvidaci dalších stavebních materiálů s obsahem azbestu. Některé uvádíme v této aktualitě.

 

Demontáž a likvidace Boletických panelů, venkovní azbestové obklady stěn budov

V dřívější době se používaly tak zvané Boletické panely, azbestové obklady jako obklady obvodových plášťů, stěn budov. Nejčastěji bohužel byla v minulosti tato technologie izolace obvodových stěn budov azbestovými obklady používaná  pro objekty občanské vybavenosti jako obchody,  zdravotní střediska, kulturní domy a také velmi často na budovy škol, školek nebo školních jídelen. V posledních letech se veškeré tyto Boletické panely odstraňují a likvidují jako nebezpečný odpad s obsahem azbestu.

Likvidace Boletických panelů mateřská škola Varnsdorf

V nedávné době jsme prováděli demontáž a likvidace Boletických panelů právě v areálu mateřské školy a to Varnsdorfu. Jednalo se o azbestové venkovní obklady, Boletické panely na budově Jídelny a družiny v již zmiňované mateřské školce ve Varnsdorfu.

provedli jsme neutralizaci, enkapsulaci / zamezení uvolňování polétavé frakce azbestu z desek / následně jsme je demontovali, neprodyšně uzavřeli do pytlů a zajistili jejich ekologickou likvidaci a uskladnění dle norem platných pro práci a uskladnění nebezpečných odpadů s obsahem azbestu

 

Demontáž a likvidace azbestocementových příček

 

demontáž, sanace a likvidace azbestu má přesná pravidla a bezpečnostní opatřeníStejně tak jak bylo v minulosti používáno k opláštění budov občanské vybavenosti používáno Boletických panelů trak se v těchto stavbách používalo k rozdělení vnitřních prostor budovy azbestocementových příček. Hlavní výhodou příček z tohoto nebezpečného materiálu byla jeho nízká cena a dobrá manipulace s nimi.
Opět v současné době se všechny tyto příčky z těchto staveb odstraňují a nahrazují se stavebními materiály bez obsahu azbestu jako jsou cihly, tvárnice, železobetonové panely.

Demontáž a likvidace azbestocementových příček, Zdravotního střediska Březolupy

V nedávné době jsme provedli demontáž výše uvedených azbestocementových vnitřních příček v budově Zdravotního střediska v Březolupech. Azbestocementové příčky jsme v rámci našich prací v tomto případě demontovali a odstranili v prostorách jedné ordinace a také v prostorách lékárny, která je součástí tohoto zdravotního střediska. Panely s obsahem azbestu jsme neutralizovali, provedli jsme jejich enkapsulaci / zamezení uvolňování polétavé frakce azbestu z materiálu / a následně jsme provedli jejich odstranění a vybourání s následným hermetickým uzavřením a následnou likvidací stavební sutě s obsahem azbestu.

Demontáž a likvidace azbestocementových VZT potrubí

Azbestocementu jako materiálu se v dřívější době používalo také na výrobu VZT potrubí, která se používalo k rozvodům ve stoupačkách panelových i zděných bytových domů. V současnosti se nahrazují tato potrubí s obsahem azbestu při jejich demontáži a revitalizaci stoupaček domů bezpečnými plastovými rozvody.

Demontáž a likvidace azbestocementových VZT potrubí v instalační šachtě objektu Golden Prague Residence v Praze

Demontáž a likvidaci azbestocementových trubek v instalační šachtě v objektu Golden Prague Residence na ulici Elišky Krásnohorské 44/16 jsme prováděli právě jako součást revitalizace a modernizace potrubí, rozvodů a instalační šachty jako celku.

 

Naše firma Ekolsan se specializuje na likvidaci, demontáž a sanaci nebezpečných odpadů a veškerých odpadů s obsahem azbestu jako jsou Eternit, Boletické panely, azbestocementové potrubí a další stavební materiály s azbestem. Provádíme jejich demontáž, demolice neutralizaci, sanace a jejich ekologickou likvidaci a uskladnění. Pokud řešíte problém s azbestem obraťte se na nás a my pro vás připravíme ideální a nejlevnější možné řešení odstranění a likvidace azbestu a odpadů s obsahem azbestu