Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Demontáž, odstranění a likvidace azbestového obložení mostu

Demontáž, odstranění a likvidace azbestového obložení mostuDatum konání:
29.1.2024

V Brně Žabovřeskách jsme provedli odstranění obložení mostovky -vlnitých azbestových desek ze spodní strany silničního mostu.

Sanace azbestového obložení mostu

Jednotlivé vlnité azbestové desky jsme nejdříve chemicky sanovali, konzervovali a zabezpečili před uvolňováním azbestových vláken z desek při jejich demontáži a manipulaci s nimi. Po chemické konzervaci a stabilizaci spodního azbestového obložení mostu jsme provedli demontáž a odstranění jednotlivých částí obložení. Jednalo se zejména o azbestové vlnité desky.

Demontáž a likvidace azbestového obložení mostovky

Demontáž a likvidace azbestového obložení mostu brno ŽabovřeskyJednotlivé azbestové vlnité desky obložení se po demontáži vkládali do neprodyšných obalů, pytlů tak aby se zabránilo uvolňování azbestových vláken v průběhu přepravy. V těchto obalech jsme následně veškeré azbestové obložení mostu přepravili k následné likvidaci a ekologickému uskladnění.

Dokumentace a potvrzení o ekologické likvidaci azbestového obložení

Veškerou demontáž a likvidaci  azbestového obložení mostovky silničního mostu v Brně Žabovřeskách  jsme provedli, stejně jako u všech pracích kdy manipulujeme s azbestem a nebezpečnými odpady, podle platných zákonných norem a předpisů určených pro likvidaci nebezpečných odpadů a materiálů s obsahem azbestu. Zadavatel od nás při předání staveniště po dokončení všech prací dostane veškeré doklady o naší způsobilosti tyto práce provádět a současně i veškeré podklady k případným pozdějším kontrolám toho jak bylo s nebezpečným odpadem s obsahem azbestu naloženo a jak byl zlikvidován.

Ekolsan – specialista na sanaci , odstranění a likvidaci azbestu